четвер, 21 березня 2013 р.

Майбутнім абітурієнтам!


   До зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року залишається небагато часу, трохи більше двох місяців. Цей час майбутні абітурієнти намагаються використати максимально ефективно задля узагальнення та систематизації накопичених знань, умінь та навичок з тих предметів, які обрали під час реєстрації для проходження зовнішнього оцінювання. Процес підготовки до ЗНО — особиста справа кожного абітурієнта, проте хочемо звернутися до Вас із застереженням щодо використання лише достовірної інформації про ЗНО.

   У зв’язку з тим, що за підготовку до ЗНО останнім часом беруться й такі засоби масової інформації, як газети, хочемо попередити абітурієнтів та їхніх батьків про те, що почасти за яскравими обкладинками і назвами ховається не лише неправильне використання термінів і понять, але й недостовірна інформація.
   Наприклад, Українському центру оцінювання якості освіти стало відомо, що газета «Голос України» у рубриці «Парламентська газета — абітурієнту» надрукувала так звані пробні тести ЗНО з української мови і літератури. Щонайменше структура зазначених тестів не відповідає затвердженій у поточному році, а саме: у «пробному» тесті відсутнє завдання № 61, власне висловлення!
   Надруковані тести — авторські (редакція газети чомусь не вказала автора), тренувальні, такі, що уможливлюють ознайомлення із загальною методикою виконання тестових завдань певних форм, однак не усіх тих, що зазначені у характеристиках тестів ЗНО-2013. У цьому легко переконатися, звернувшись до інформації, що розміщена на офіційному сайті УЦОЯО в рубриці «Підготовка до ЗНО». Тож у жодному разі надруковані у газеті тести не можна назвати пробними тестами ЗНО.






   Щоб запобігти поширенню недостовірної інформації щодо структури та змісту пробних тестів зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року Український центр повідомляє таке.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності» є послугою, яка надається Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами з метою ознайомлення з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
   Відповідно до Положення про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 29.05.2008 № 479 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 за № 522/15213, Український центр оцінювання якості освіти як суб’єкт адміністрування пробного тестування розробляє тестові завдання для його проведення. 
   Тож ще раз наголошуємо для майбутніх абітурієнтів, що 23 та 30 березня 2013 року під час проведення пробного ЗНО усі його учасники отримають пробні тести, укладені Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до програм ЗНО-2013 та інших характеристик, за якими створюються тести для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у поточному році. 
   23 березня абітурієнти зможуть пройти тестування з української мови і літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії або однієї з іноземних мов: англійської, німецької, французької або іспанської. 30 березня 2013 року — з математики, історії України, хімії, географії та світової літератури. Допущено буде абітурієнтів, які пройшли процедуру реєстрації восени минулого року. Учасник зможе взяти участь тільки в одному із тестувань запропонованих в той чи інший день. Саме ж пробне тестування відбуватиметься з дотриманням процедур і технологій, що застосовуються й під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

   P.S.: Питання психологічної підготовки до іспитів висвітлено у статті Олени Бернацької "Психологіна підготовка до іспитів", яку ви можете прочитати у третьому числі журналу "Практичний психолог: Школа". У статті до вашої уваги поради про те, як правильно зорганізувати  підготовку школяра до іспитів, як зняти психологічне напруження та подано техніки, які допоможуть нейтралізувати фізіологічні прояви стресу перед іспитом.

Більше новин ― на Порталі освітян України «Педрада»

Немає коментарів:

Дописати коментар