15 листопада у м. Києві розпочала свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція з перинатології "Психологія партнерства: взаємодія психологів, медиків і педагогів з сім'єю у перинатальний період". Проблема, висвітленню якої присвячено конференцію, є не лише важливою та актуальною, але й надзвичайно цікавою як для професіоналів, так і для батьків. Мабуть, саме тому навіть пленарне засідання було цікавим, насиченим інформацією, емоціями доповідачів та слухачів.
Зауважу лише кілька виступів з 21-го заявленого та 18-ти, що відбулися на пленарному засіданні.
"Значення перинатології для дитячої психіатрії" Чуприков А. П., професор кафедри дитячої психіатрії НМАПО ім. П. Л. Шупика, м. Київ.
"Формування психологічного імунітету. Новий погляд на використання матриць С. Грофа" ― Кобаса О. Д., лікар-акушер, перинатальний психолог, клінічний санаторій "Жовтень", відділення оздоровлення вагітних, клініка "Мати і дитя", м. Київ
"Вплив партнерських пологів на здоров'я" ― Барановська Е. В., завідувач відділення новонароджених, що знаходяться на спільному перебуванні з матерями, Перинатальний центр, м. Київ.
"Особливості розвитку дітей в сім'ях , зорієнтованих на ранній розвиток дитини або проблема емоційної незрілості у дітей. Дослідження, аналіз, тенденції сучасного сімейного виховання" ― Черепанова Е. А., дитячий і сімейний психолог, тренер дитячо-батьківських груп, м. Київ.
"Особливості своєчасного розвитку дитини в сучасних умовах" ― Петалла Е. А., канд. психол. наук, психолог, м. Дніпропетровськ.
"Мати і вихователь" ― психологічні аспекти взаємодії. З досвіду роботи практичного психолога в дитячому садку" ― Науменко Е. Н., практичний психолог вищої категорії, дитячий психотерапевт, днз № 111, м. Київ.
"Етапи розвитку сексуальності: від зачаття до зачаття" ― Бернацька А. В., психологічний центр "Дао".