понеділок, 5 листопада 2012 р.

Розподіл робочого часу практичного психолога системи освіти

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту підтвердило розподіл робочого часу для практичного психолога системи освіти

Робота практичного психолога має певну специфіку: фахівцеві цього профілю необхідно ретельно готуватися до кожного робочого дня, а отже для цього потрібно виділити час. Практичний психолог потребує додаткових годин для самоосвіти, тобто невпинного підвищення своєї фахової компетентності. Саме законно визначених годин ― для того, щоб не виникало потреби випрошувати у директора навчального закладу особистого дозволу на відвідування бібліотеки, фахових районних, міських чи обласних заходів. Адже фахова компетентність є професійним та особистісним завданням практичного психолога системи освіти. Тож маємо документ, який дозволяє практичному психологу системи освіти із 40-годинним робочим тижнем, 20 годин відводити для безпосередньої роботи з учасниками навчально-виховного процесу (індивідуальна і групова психодіагностика, консультування учнів, учителів, батьків, корекційно-розвивальна робота тощо) та 20 годин ― на підготовку до проведення соціально-психологічних заходів (занять, тренінгів, ділових ігор), обробку результатів досліджень, оформлення висновків тощо.





МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ  УКРАЇНИ
01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, ministry@mon.gov.ua
від   26.09.12        №  _1/9-683____                   
на №                  ___ від                      
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, директорам інститутів післядипломної педагогічної освіти

Щодо розподілу робочого часу у практичних
психологів та соціальних педагогів


Враховуючі численні запити з місць Міністерство надає роз’яснення щодо розподілу робочого часу практичних психологів та соціальних педагогів.
Діяльність психологічної служби системи освіти здійснюється відповідно статті 21 та статті 22 Закону «Про освіту» та Положення про психологічну службу системи освіти України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 02.07.2009 р. № 616, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.07. 2009 р. за № 687/16703.
Відповідно до статті 50 Кодексу законів про працю України тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті (стаття 50 із змінами, внесеними згідно із Законами № 871-12 від 0.03.1991, № 3610-12 від 17.11.1993).
Педагогічне навантаження вчителів, викладачів, вихователів та інших педагогічних працівників визначено Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. № 102, погодженим з Мінпраці, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, Мінфіном і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56 (із змінами).
Відповідно до Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти України від 20.12.1993 № 455 (із змінами), у межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні вести всі види навчально-методичної та науково-дослідницької роботи  відповідно до посади, навчального плану і плану науково-дослідної роботи. Тому практичному психологу варто 20 годин відвести для безпосередньої роботи з учасниками навчально-виховного процесу (індивідуальна і групова психодіагностика, консультування учнів, учителів, батьків, корекційно-розвивальна робота тощо) та 20 годин ― на підготовку до проведення соціально-психологічних заходів (занять, тренінгів, ділових ігор), обробку результатів досліджень, оформлення висновків тощо.
Відповідно до наказу МОН України від 15.04.1993р. № 102 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення  заробітної плати працівників освіти» підпункту "а" пункту 64 підрозділу А розділу VI із змінами, внесеними  згідно з наказом Міністерства освіти і науки №118 від 24.02.2005р.,»ставки  заробітної  плати  (посадові оклади)  вчителів, викладачів,  вихователів  та  інших педагогічних працівників виплачуються: за 3 години педагогічної (викладацької) роботи на день (18 годин  на тиждень): ... практичним  психологам спеціальних загальноосвітніх  шкіл  (шкіл-інтернатів)... Норма годин на ставку встановлена, виходячи з 6 денного режиму роботи». При цьому спеціальна загальноосвітня школа (школа-інтернат) визначається як загальноосвітній навчальний заклад для дітей, які потребують корекції фізичного та (чи)розумового розвитку (п. 1 ст. 9 Закону "Про загальну середню освіту" від 13 травня 1999 р. № 651-XIV).
Просимо довести  зміст листа до керівників навчальних закладів.



Заступник  Міністра                                                                  Б.М.Жебровський










Березіна Н.О.481-32-31
Панок В.Г. 252-70-05





Немає коментарів:

Дописати коментар