понеділок, 28 квітня 2014 р.

СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ!


Мирослав Йосипович БОРИШЕВСЬКИЙ

Народився у 1934 р. у с. Пуків Рогатинського району на Івано-Франківщині.
У 1957 р. закінчив відділення логіки та психології при філологічному факультеті Львівського державного університету ім. І. Франка.
Доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач лабораторії психології особистості ім. П. Р. Чамати Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України.
Автор понад 350 наукових праць. Серед них — «Виховання самоконтролю поведінки в учнів молодшого шкільного віку», «Психологія самосвідомості підлітка», «Національна ідея у соціально-психологічному контексті», «Сім’я ростить громадянина», «Психологія розвитку саморегуляції поведінки особистості». Опублікував низку наукових праць за кордоном декількома іноземними мовами.
Започаткував наукову школу з проблем психології самоактивності та суб’єктного становлення особистості як саморегульованої соціально-психологічної системи. У цій галузі психологічної науки підготував більше 50 фахівців вищої кваліфікації — кандидатів та докторів психологічних наук. Помер 27 квітня після тривалої хвороби.
СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ!

СПІВЧУТТЯ ДРУЗЯМ, РІДНИМ І БЛИЗЬКИМ!






пʼятниця, 25 квітня 2014 р.

СВЯТО ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ

24 квітня на відзначення професійного свята — Дня практичного психолога, Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти імені Бориса Грінченка зібрав практичних психологів і соціальних педагогів системи освіти міста Києва на конференцію "Використання інноваційних технологій в практичній роботі працівника психологічної служби".

Колектив науково-методичного центру вкотре продемонстрував своє вміння запрошувати до виступу на заходах, які організовані центром, справжніх професіоналів, чудових ораторів, майстерних практиків.

Таке вміння засвідчує високий професіоналізм колективу і його завідувача Олени Іванівни Кепканової, а разом з цим надихає аудиторію до пошуку, творчості, надає наснаги в щоденній роботі.

Щиро дякую, колегам за чудовий, насичений враженнями святковий день та можливість долучитися до роботи конференції — виступити на пленарному засіданні.

З повагою                                
головний редактор журналів                 
"Практичний психолог: Школа" та        
"Практичний психолог: Дитячий садок"
Гурковська Т.Л.                       





середа, 23 квітня 2014 р.

Заходи до Дня практичного психолога

Здебільшого до Дня практичного психолога організовують якісь заходи різного рівня: від Міжнародних до регіональних і міських. Наприклад в Києві ще вчора розпочав свою роботу Всеукраїнський психологічний фестиваль "ПАРОСТОК". Його робота триватиме до кінця тижня. Усі охочі можуть долучитися до роботи його секцій та взяти участь у майстер-класах.


Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи ІППО імені Бориса Грінченка запрошує практичних психологів і соціальних педагогів системи освіти міста Києва долучитися до роботи міської конференції "Використання інноваційних технологій в практичній роботі працівника психологічної служби".


З професійним святом, колеги

Шановні колеги!
Життя — непередбачуване і бурхливе. Воно може дарувати нам щастя, радість, натхнення і, водночас, приносити багато клопоту, неприємностей і горя. Іноді людині складно втримати тягар цих проблем на своїх плечах, через що вона може втратити надію і віру в себе.

Тож у день вашого професійного свята, редакція журналів «Практичний психолог: Дитячий садок» та «Практичний психолог: Школа» насамперед дякує вам за те, що ви допомагаєте людині віднайти гармонію із собою, відновлюєте її душевну рівновагу, вселяєте впевненість, даруєте сили та позитивні емоції.

Вітаємо вас із Днем практичного психолога та щиро бажаємо, щоб енергія, сила і радість, які ви даруєте іншим, були невичерпними, а ваш внутрішній світ — гармонійним!

Робота практичного психолога потребує не лише грунтовних знань, уміння розуміти іншу людину, а і спокою власної душі. Саме задля збереження вашої душевної рівноваги працює редакція, допомагаючи вам у методичному забезпеченні професійної діяльності та її організації.

Із повагою
головний редактор
Тетяна Гурковська





День практичного психолога


Шановні колеги, друзі!

Дозвольте Вас привітати з нашим професійним святом Днем психолога. На вулиці весна - набряклі бруньки, перші квіти, кілька додаткових хвилин у збільшенні дня, пробудження нових сил віри, надії, любові в душі людини.

Немає простих часів, на кожного припадають свої випробовування, ми щохвилини знаходимось у вирі боротьби сил добра та зла. Кожен має пройти через своє життєве поле спокус і випробовувань. Іноді на цьому шляху людині необхідна допомога в подоланні душевних негараздів. Саме цим і маємо займатися ми - психологи.

Психолог це той хто розділяють чужі проблеми, душевні негаразди, горе і радості, а також допомагає іншим знаходити себе в скадному, динамічному житті. Знаю, що Ви завжди стоятимете на захисті психічного здоров’я кожної людини незалежно від її віку, віросповідання, расової приналежності та світогляду. Етичний кодекс українських психологів був і залишається наріжним каменем їх повсякденної діяльності. Психологи, завжди готові прийти на допомогу кожному хто її потребує.

Цього року День психолога співпав з епохальними соціально-політичними потрясіннями в Україні. Декілька місяців суспільство знаходиться в тонусі постійної соціальної напруги. Ніколи за останні десятиліття наші співгромадяни не переживали таких трагічних колосальних психологічних навантажень (загибель людей та військову агресію).

В цій ситуації саме від нашої професійної компетентності буде залежити душевний спокій громадян України. В цей нелегкий час психологи України з народом допомагають йому долати розгубленість, інформаційну залежність, стресові стани, непорозуміння на роботі, особисті проблеми, сімейні негаразди.

Але все ж таки незважаючи на ці життєві складнощі бажаю всім психологам віри в себе, свою країну та її незламних, прекрасних, щирих і саме головне вільних людей.


Олександр Кочерга
Заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук, доцент  

пʼятниця, 18 квітня 2014 р.

Зустрічайте квітневе число журналу "Практичний психолог: Дитячий садок"!!!


Робота практичного психолога потребує не лише грунтовних знань, уміння розуміти іншу людину, а і спокою власної душі. Саме задля збереження вашої душевної рівноваги працює редакція, допомагаючи вам у методичному забезпеченні професійної діяльності та її організації.


Квітневе число журналу висвітлює тему стендової інформації для психологічної просвіти. Із одного боку, стенд психологічної служби є буденною справою, а з другого, — має безліч нюансів щодо ефективного функціонування. Добираючи статті, ми прагнули якнайповніше висвітлити насамперед організаційні аспекти функціонування стенда. Також ми подбали про його інформаційне наповнення для різних категорій учасників освітнього процесу.

У пригоді вам стане і подарунок від редакції — диск, що містить пам’ятки, рекомендації та поради для педагогів і батьків щодо різних аспектів самовдосконалення, самоорганізації й основне — взаємодії з дитиною. Матеріали диска дадуть змогу практичному психологу грамотно організувати власну діяльність, що сприятиме його професійному зростанню.


Звертаємо вашу увагу, що журнал «Практичний психолог: Дитячий садок» розповсюджується лише за передплатою. Не забудьте оформити передплату на другий квартал поточного року. Зробити це можна в будь-який зручний для вас спосіб. Передплачуючи видання через наш інтернет-магазин, ви маєте можливість дізнатися про акції та подарунки Міжнародного центру фінансово-економічного розвитку.

Детальніше про зміст публікацій квітневого числа журналу "Практичний психолог: Дитячий садок" читайте на порталі освітян України "Педрада".



вівторок, 15 квітня 2014 р.

Постать дня — Макс Вертгеймер

15 квітня виповнюється 134 роки від дня народження Макса Вертгеймера, відомого німецького та американського психолога


Макс Вертгеймер відомий насамперед  як один із засновників гештальтпсихології. Значну увагу психолог приділив вивченню продуктивного мислення. Також досліджував процеси сприймання, зокрема сприймання музики; питання психології «примітивних народів», працював над розробленням психологічного «детектора брехні» тощо.

«Ціле — це щось більше, ніж сума його частин…»

Макс Вертгеймер є автором дослідження ефекту руху зображень (разом із Вольфганом Келером та Куртом Коффкою), що було опубліковане в 1912 році під назвою «Експериментальні дослідження сприймання руху».

Працював у Вюрцбургському та Франкфуртському університетах в Німеччині.


неділя, 13 квітня 2014 р.

Постать дня — Майк Коул


13 квітня виповнюється 76 років від дня народження Майка Коула, відомого американського психолога


Світову славу Майк Коул здобув завдяки дослідженню психічного розвитку та навчання в умовах різних культур. Учений розвиває ідеї крос-культурної та культурно-історичної психології.

Із 1978 року очолює Лабораторію порівняльного вивчення пізнавальних процесів, що об’єднує вчених із багатьох країн світу. Результатом проведених у межах цієї лабораторії досліджень на перетині психології, етнографії, антропології та лінгвістики стало створення оригінальної теорії культурного опосередкування психіки.

Завдяки редакторській та перекладацькій діяльності Майка Коула для англомовного читача стали доступними праці таких видатних психологів, як Лев Виготський та Олександр Лурія.

Із-поміж перекладених російською  мовою праць психолога — "Культура и мышление. Психологический очерк" (1977), і "Социально-исторический подход в психологии обучения" (1989).



вівторок, 8 квітня 2014 р.

Постать дня — Едмунд Гуссерль

8 квітня виповнюється 155 років від дня народження Едмунда Гуссерля, видатного німецького філософа



Едмунд Гуссерль відомий насамперед як основоположник феноменології. Із-поміж основних наукових інтересів дослідника — домінанти мислення. Значну увагу учений приділяв також вивченню критерію очевидності, який він називав «принципом усіх принципів», адже очевидність — це основа пізнання. Філософу вдалося класифікувати види очевидності та зосередитися на дослідженні процесів сприймання та уяви, для яких основну роль відіграє фантазія.

Едмунд Гуссерль також вивчав поняття інтенціональності, де вказував, що інтенціональність — «головна феноменологічна тема», «основний характер свідомості взагалі, завдяки якому існують не тільки переживання, але і переживання, що є глуздом».


четвер, 3 квітня 2014 р.

Зустрічайте квітневе число журналу "Практичний психолог: Школа"!

Шановні колеги!


Робота практичного психолога потребує не лише грунтовних знань, уміння розуміти іншу людину, а і спокою власної душі. Саме задля збереження вашої душевної рівноваги працює редакція, допомагаючи вам у методичному забезпеченні професійної діяльності та її організації.

Квітневе число журналу висвітлює тему стендової інформації для психологічної просвіти. Із одного боку, стенд психологічної служби є буденною справою, а з другого, — має безліч нюансів щодо ефективного функціонування. Добираючи статті, ми прагнули якнайповніше висвітлити насамперед організаційні аспекти створення стенда. Також ми подбали про його інформаційне наповнення для різних категорій учасників навчально-виховного процесу.

Психологічна просвіта практичного психолога є чинником формування психологічної компетентності дітей, їхніх батьків і педагогів. Цей напрям діяльності спрямований на залучення дорослих до опанування психологічних знань, ознайомлення їх з основними закономірностями й умовами психічного розвитку дитини і надання їм допомоги щодо організації навчально-виховного процесу, ураховуючи вікові й індивідуально-психологічні особливості кожної дитини. Щодо просвітницької роботи з дітьми, то вона пропонує варіанти розвитку подій, а не лише розв’язання певної ситуації. Актуальність психологічної просвіти полягає в тому, що будь-якій проблемі легше запобігти, аніж потім її розв’язати.

У пригоді вам стане і подарунок від редакції — диск, що містить пам’ятки, рекомендації та поради для педагогів і батьків щодо різних аспектів самовдосконалення, самоорганізації й основне — взаємодії з дитиною. Матеріали диска дадуть змогу практичному психологу грамотно організувати власну діяльність, що сприятиме його професійному зростанню.

Звертаємо вашу увагу, що журнал «Практичний психолог: Школа» розповсюджується лише за передплатою. Оформити передплату на другий квартал поточного року можна в редакції. Передплачуючи видання через наш інтернет-магазин, ви маєте можливість дізнатися про акції та подарунки Міжнародного центру фінансово-економічного розвитку.


Детальніше про зміст квітневого числа журналу «Практичний психолог: Школа» читайте на порталі освітян України «Педрада».


середа, 2 квітня 2014 р.

Всемирный день распространения информации о проблеме аутизма



2 апреля - всемирный день распространения информации о проблеме аутизма.

Редакция журналов хочет познакомить своих читателей с потрязающе сильным и трогательным фотопроектом, который создан отцом для сына-аутиста.

Эли всегда был ребенком, живущим в каком-то своем ритме, понятном только ему. Он часами мог созерцать двери, шланги от пылесоса, механические приводы. Он подолгу копировал многие звуки, наизусть выучил график движения скоростных электропоездов. Когда ему было 5 лет, его отец, Тимоти Арчибальд, чтобы хоть как-то понимать сына и общаться с ним, решил делать совместные фотографии, снимая мальчика в тех ракурсах и позах, которые задавал сам Эли.


вівторок, 1 квітня 2014 р.

У квітні виповнюється…

1 квітня — 106 років від дня народження Абрахама МАСЛОУ, американського психолога


4 квітня 81 рік від дня народження Андрія БРУШЛІНСЬКОГО, російського психолога


4 квітня — 81 рік від дня народження Олега ТИХОМИРОВА, російського психолога і філософа

8 квітня — 155 років від дня народження Едмунда ГУССЕРЛЯ, німецького філософа

10 квітня — 113 років від дня народження Леоніда ЗАНКОВА, вітчизняного психолога

12 квітня — 140 років від дня народження Олександра ЛАЗУРСЬКОГО, вітчизняного психолога


13 квітня —  76 років від дня народження Майка КОУЛА, відомого американського психолога

15 квітня — 134 роки від дня народження Макса ВЕРТГЕЙМЕРА, відомого німецького та американського психолога

16 квітня86 років від дня народження Юрія ОРЛОВА, російського психолога



19 квітня — 69 років від дня народження Бориса БРАТУСЯ, російського психолога

20 квітня — 85 років від дня народження Маї ЛІСІНОЇ, вітчизняного дитячого психолога

21 квітня — 105 років від дня народження Ролло МЕЯ, американського екзистенціального психолога та психотерапевта

24 квітня — 141 рік від дня народження Едуарда КЛАПАРЕДА, швейцарського психолога


29 квітня — 143 роки від дня народження Вільяма ШТЕРНА, німецького психолога і філософа