пʼятниця, 28 лютого 2014 р.

Друзья, сегодня последний день суровой зимы 2013/2014, которая запомнится нам и отнюдь не морозами и снегопадами. Впереди ― много работы. Теперь мы точно знаем, что ответственность за все, что происходит с нами, лежит только на нас. И лишь от нас самих зависит, какой будет эта весна и дальнейшее будущее нашей страны.

Мы с надеждой ждем этой весны и желаем всем сил, энергии, вдохновения и смелости, чтобы творить, созидать и достигать.
Слава Украине!


четвер, 27 лютого 2014 р.

Новий конкурс для практичних психологів дошкільних навчальних закладів

Вікові новоутворення результують процес психічного розвитку дитини в період дошкільного віку. Щоб вікові новоутворення відбувалися, практичний психолог має ефективно вибудувати психологічний супровід розвитку кожної дитини.

Тому редакція журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» оголосила конкурс «Психологічний супровід становлення вікових новоутворень у дошкільника» на найкращі розробки щодо організації та забезпечення психологічного супроводу становлення вікових новоутворень у дошкільника.

До участі запрошуємо практичних психологів системи освіти України.

Конкурсні роботи приймаються до 25 квітня 2014 року.

Переможці та дипломанти конкурсу отримають цінні подарунки та почесні дипломи від тематичного напряму «МЦФЕР: Освіта» Видавничого дому МЦФЕР.

Докладніше умови конкурсу читайте в журналі «Практичний психолог: Дитячий садок» №1/2014 та на сайті www.ppds2014.pedrada.com.ua.

Заявка на участь у конкурсі — ОБОВ’ЯЗКОВА.

Бажаємо всім успіху!

середа, 26 лютого 2014 р.

Вебінар. Підбиваємо підсумки

Вчора, 25 лютого, редакція журналів "Практичний психолог: Школа" та "Практичний психолог: Дитячий садок" успішно провела безоплатний вебінар "Психолого-педагогічні та психофізіологічні проблеми початкової освіти".

Слухачами вебінару стали і педагоги і практичні психологи з усіх куточків країни. Участь брали як персонально, так і цілими колективами.



понеділок, 24 лютого 2014 р.

неділя, 23 лютого 2014 р.

Постать дня — Карл Ясперс

23 лютого виповнюється 131 рік від дня народження Карла Ясперса, відомого німецького психолога, психіатра, філософа


В історію психологічної науки Карл Ясперс увійшов як один із родоначальників екзистенціалізму. Психолог зробив значний внесок у вивчення філософії екзистенціалізму, питань психопатології, патографії, психології тощо.

Окрім філософії, особливу увагу вчений приділяв також дослідженню проблем загальної психопатології: відмінності між психопатологічним процесом (психічним захворюванням) і патологічним розвитком особистості, вивчення інтелекту і деменції, аналізування обманів сприйняття тощо.

«Людина стає тим, ким вона є, завдяки справі,

 яку вона робить своєю…»


Карл Ясперс описав психопатологічний феномен «Leibgefühle» («тілесне відчуття»), що лягло в основу багатьох досліджень соматизованих і соматоформних розладів. Також учений увів в науковий обіг поняття «психопатичні реакції».

Із-поміж основних праць ученого з питань психології — «Психологія світоглядів» (1919) — плід багаторічної праці дослідника.


субота, 22 лютого 2014 р.

Постать дня — Олександр Асмолов

22 лютого виповнюється 65 років від дня народження Олександра Асмолова, відомого російського психолога


Олександр Асмолов — послідовник наукової школи культурно-історичної психології Льва Виготського, учень Олексія Леонтьєва та Олександра Лурії, один із провідних розробників методології системно-діяльнісного підходу в психології і його реалізації в соціальній практиці освіти.

"Цени учителя не за потоки слов
Не за уменье говорить, 
а слушать…"

У колі наукових інтересів ученого — методологія освітньої політики, соціокультурна модернізація освіти, міждисциплінарне дослідження дитинства, історично-еволюційний підхід до дослідження особистості в змінних умовах, проблеми міжкультурного діалогу, соціальної довіри, формування установок толерантної свідомості, профілактики конфліктів.

Наразі Олександр Асмолов — академік Російської академії освіти, доктор психологічних наук, професор — очолює Федеральний інститут розвитку освіти Російської академії освіти, а також кафедру психології особистості факультету психології Московського державного університету імені Михайла Ломоносова.


Із-поміж основних праць…

  • Деятельность и установка (1979)
  • Личность как предмет психологического исследования (1984)
  • Принципы организации памяти человека: системно-деятельностный подход к изучению познавательных процессов (1985)
  • Психология индивидуальности. Методологические основы развития личности в историко-эволюционном процессе (1986)
  • Психология личности: принципы общепсихологического анализа. Учебник для вузов (1990)
  • Культурно-историческая психология и конструирование миров (1996)

    Із творчого доробку...


    Много о детстве сказано...

    Много о детстве сказано,
    Мало у детства спрошено.
    Будто в речи ему отказано
    Молчать велено по-хорошему.
    Плясать можно по взрослым правилам
    Любить можно словами взрослыми.
    Взрослый знает, как жить им праведно,
    Чтобы стать им послушно-постными.
    Глухота – при улыбке благостной
    «Детям лучшее»
    А что детям…
    Быть похожими…
    Быть послушными…
    На дисциплинарной расти диете.
    Сбейте, пожалуйста,
    детство с марша,
    Дайте пойти им не ротой,
    не в ногу
    И каждый не стройным,
    Но собственным шагом
    В жизни отыщет свою дорогу.
    А ваши парады –
    это ваши народы,
    Ваших парадов
    детству не надо.
     Олександр Асмолов

    вівторок, 18 лютого 2014 р.

    Зустрічайте лютневе число журналу "Практичний психолог: Дитячий садок"

    Шановні колеги!



    Позаду залишилися новорічні свята, робота повертається до звичного ритму. Тож є час замислитися над процесом професійної діяльності, проаналізувати свої здобутки, а можливо, і проблеми. Самоаналізування роботи дає змогу фахівцю подивитися на себе ніби збоку. Завдяки цьому професійний досвід стає мобільним і дієвим — таким, яким легко користуватися, трансформуючи його в умовах певної ситуації чи під час розв’язання того чи того завдання.
    Аналізування власного досвіду сприяє усвідомленню фахівцем своїх здобутків, а також причин допущених помилок, що дає змогу уникати їх у майбутньому. Водночас усвідомлення власного досвіду сприяє професійному зростанню практичного психолога. Тому проводити самоаналізування діяльності варто регулярно. Щоб це не стало формальністю, слід фіксувати як власне процес діяльності та свої роздуми щодо нього, так і його результати. Форма такої роботи з самоаналізування може мати більш конкретний вияв — стаття у фаховому виданні. Однак написання статті також потребує певного досвіду. Щоб допомогти вам, шановні колеги, на шляху до опанування нового досвіду, ми підготували публікацію, яка висвітлює тонкощі написання статті для фахового видання і правила її оформлення.


    понеділок, 17 лютого 2014 р.

    До уваги охочих взяти участь у конкурсах!

    Звертаємо вашу увагу на те, що 15 січня 2014 року розпочався конкурс серед практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів «Профілактично-просвітницька робота з учнями», а також з 25 січня - конкурс серед практичних психологів дошкільних навчальних закладів «Психологічний супровід становлення вікових новоутворень у дошкільника». З положеннями обраного конкурсу ви можете познайомитися, перейшовши за відповідним посиланням.

    Відтепер конкурсанти матимуть змогу зареєструватися для участі в конкурсі на сайтах, які ми створили спеціально для цього, і надати свої матеріали, заповнивши заявку на участь в електронному вигляді.



    пʼятниця, 14 лютого 2014 р.

    Говоримо про кохання

    Говорити про кохання завжди непросто — надто багато амбівалентних емоцій та почуттів приховується за здатністю людини відчувати глибоку симпатію до іншої людської істоти. Практичному психологу доволі часто доводиться мати справу з першою юнацькою закоханістю. І тут надзвичайно важливо знайти правильні слова, щоб пояснити тинейджеру всю непересічність та водночас природність того, що з ним відбувається, створити ілюстрацію зрілого кохання, до якого варто прагнути.

    Говоримо про кохання


    Видатний український мислитель Григорій Сковорода писав, що все минає, проте любов зостається, все минає, але не Бог і не любов. У філософській думці сенс та цінність кохання полягає у тому, що воно спонукає цікавитися внутрішнім світом іншої людини та ставитися до коханого, як до самого себе. Водночас кохання може виконувати роль жорстокого тирана, здатного утримувати під своєю владою мільйони заручників.


    Не втрачайте відчуття закоханості!



    Сьогодні "День закоханих".

    Європа святкує кілька сотріч, а ми лише кілька десятків років.

    Інтернет майорить історіями правдивими і міфічними про виникнення свята і про особливості його святкування, до яких і ми додали свою частку.

    Закоханість - сильне позитивно забарвлене почуття (комплекс почуттів), спрямоване на іншу людину, а інколи і на не живий об'єкт чи ідею.


    середа, 12 лютого 2014 р.

    Ціннісні орієнтації дитини в діалозі науки і практики

    10 лютого у Великій вітальні Київського міського будинку вчителя відбувся методологічний семінар "Взаємодія ДНЗ і батьків з питань прищеплення дітям дошкільного віку ціннісних орієнтацій".

    Ініціатором і організатором методологічного семінару стала лабораторія психології дошкільника Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України на чолі з Піроженко Тамарою Олександрівною.

    До участі окрім співробітників лабораторії та інших науковців, які опікуються питаннями виховання і розвитку дитини дошкільного віку було залучено практиків - педагогічних працівників, які власне і плекають душу дитини.


    пʼятниця, 7 лютого 2014 р.

    Першокласники і домашні завдання — офіційний лист МОН



    Міністерство освіти і науки України  наголошує на неприпустимості перевантаження учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів та шкіл-дитячих садків надмірним обсягом домашніх завдань.




    понеділок, 3 лютого 2014 р.

    Зустрічайте лютневе число журналу "Практичний психолог: Школа"

    Шановні колеги!

    Позаду залишилися новорічні свята, робота повертається до звичного ритму. Тож є час замислитися над процесом професійної діяльності, проаналізувати свої здобутки, а можливо, і проблеми. Самоаналізування роботи дає змогу фахівцю подивитися на себе збоку. Завдяки цьому професійний досвід стає мобільним і дієвим — таким, яким легко користуватися, трансформуючи його в умовах певної ситуації чи під час розв’язання того чи того завдання.




    Стартував конкурс «Профілактично-просвітницька робота з учнями»

    15 січня стартував конкурс на найкращу авторську розробку для практичних психологів системи освіти України.

    Прийом конкурсних робіт розпочато! Поспішайте взяти участь!