четвер, 28 січня 2016 р.

УВАГА, ВЕБІНАР: «Атестація педагогічних працівників у запитаннях і відповідях»



Тематичний напрям «МЦФЕР: Освіта» запрошує передплатників  взяти участь у черговому вебінарі.

Тема: «Атестація педагогічних працівників у запитаннях і відповідях».

Дата та час проведення: 25 лютого 2016 року об 11:00

Висвітлить тему головний спеціаліст відділу державно-громадського управління освітою Міністерства освіти і науки України ― Ольга МАЛИШЕВА.


середа, 27 січня 2016 р.

Документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність у зв’язку з доглядом за хворою дитиною

Відповідно до наказу МОЗ від 13.11.2001 № 455листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років видається на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більше 14 календарних днів.

Якщо в сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один листок непрацездатності. У разі виникнення захворювання у дітей в різний час листок непрацездатності видається в кожному конкретному випадку окремо.


понеділок, 25 січня 2016 р.

UNICEF End Kids Violence


К большому сожалению, сегодня мы все (и как родители, и как профессионалы) насмотрелись испуганных детских лиц. Но война закончится (верим, что как можно быстрее). И страх постепенно будет исчезать. Но уйдет ли он на всегда? И всегда ли страх в детских глазах связан с настолько страшными и глобальными событиями?


пʼятниця, 22 січня 2016 р.

Поінформуйте колег


Шановні колеги, усім нам заробітну плату нараховує бухгалтер. Проте інколи законодавсто, особливо неузгоджені змінити абощо, може завести і досвідченого фахівця в глухий кут. Тож поінформуйте своїх колег про Всеукраїнський ФОРУМ БУХГАЛТЕРІВ бюджетної сфери — 2016

Участь у ФОРУМІ безоплатна!

Тижневик «Головбух:БЮДЖЕТ» запрошує бухгалтерів бюджетної сфери взяти участь у БЕЗОПЛАТНОМУ семінарі «Всеукраїнський ФОРУМ БУХГАЛТЕРІВ бюджетної сфери».

Відповідні заходи відбудуться:

• Вінниця — 16 лютого 2016 року

• Харків — 23 лютого 2016 року


Перелік публікацій журналу у 2015 році на порталі Педрада



Шановні колеги.

Якщо Вас цікавлять теми, які були рокриті в статтях журналу "Пркатичний психолог: Дитячий садок" ви можете ознайомитися з ними або у відповідній публіації на нашому блозі, або ж на порталі освітян України "Педрада".

Перелік публікацій журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» у 2015 році на порталі освітян України "Педрада.




ПІДТРИМКА УЧНІВ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ТРАВМ


ПІДТРИМКА УЧНІВ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ТРАВМ: ПРОГРАМА SSET


Український католицький університет виклав в онлайн доступ навчальний посібник для керівників груп, плани занять, матеріали до них та бланки щодо підтримки учнів, які зазнали травм.

Ознайомитися з посібником онлайн, або завантажити його на свій компьютер, можна за посиланням.

Нижче ви можете ознайомитися з передмовою до українського видання посібника.


четвер, 21 січня 2016 р.

Святкуємо ДЕНЬ ОБІМІВ

Міжнародний день обіймів, започатковано у США 1986 року.

Нам потрібно четверо обіймів на день для виживання. Вісім обіймів на день — для підтримки нашого здоров’я і гарного самопочуття. Нам потрібно дванадцять обіймів на день — для зростання й відчуття власної гідності.
Вірджинія Сатір


Сучасна людина через активний напружений ритм життя часто живе у стані перманентного стресу. Проте вона намагається в різні способи йому протистояти. Один з найпростіших і доступних способів — звичайні обійми. Наукові дослідження довели, що вони діють розслаблююче і роблять людей щасливішими.

Отец вернулся с войны: помощь психолога семье солдата


К сожалению война продолжается.

А это значит, что круг ответственности психолога системы образования расширяется. Работая с детьми, невозможно не работать с их семьями.


Предлагаем ознакомиться с рекомендациями специалиста относительно помощи вернувшимся с войны и их семьям.

Разговор касается того, что же происходит с человеком при переходе от военных реалий к мирной жизни. Как может семья помочь бывшему воину. Какова может быть помощь психолога и семье, и солдату. И, возможно, самое главное, как сам бывший участник АТО может помочь себе.






середа, 20 січня 2016 р.

Запрошуємо до обговорення


Шановні колеги.

Звертаємо вашу увагу на Проект положення про експертизу психологічного, соціально-педагогічного і соціологічного інструментарію, що застосовується в системі освіти. Проект розроблено УНМЦ практичної психології та соціальної роботизапропоновано під керівництвом пана Панка.

Про його обговорення йдеться на сторінці офіційного сайту УНМЦ.

Тож не будьте байдужими до самих себе, бо вам оте все й виконувати. ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО ОБГОВОРЕННЯ.



Пенсія за вислугу років для педагогічних працівників: ЗМІНИ


Відповідно до змін, внесених до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», працівники освіти після досягнення 55 років (для деяких інший вік) і за наявності необхідної кількості спеціального стажу роботи мають право на пенсію за вислугу років. Раніше педагогічні працівники виходили на пенсію за вислугу років незалежно від віку. Зверніть увагу, що збережено право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку особам, які в період до 01.01.2016 вже мали спеціальний стаж на відповідних посадах станом на 01.04.2015 — 25 р.; на 31.12.2015 — 25 р. 6 міс.

вівторок, 19 січня 2016 р.

Оплата праці педагогічних працівників під час карантину у звязку з епідемією грипу


Роз’снення щодо оплати праці педпрацівників під час карантину у звязку з епідемією грипу, дає Голова всеукраїнської громадської організації "Асоціація працівників дошкільної освіти" — Омельяненко Ніна Володимирівна.






понеділок, 18 січня 2016 р.

Синопсис діагностичних критеріїв DSM-V та протоколів NICE: Скористайтеся посібником онлайн

Інститут психічного здоров’я Українського католицького університету видав посібник «Синопсис діагностичних критеріїв DSM-V та протоколів NICE для діагностики та лікування основних психічних розладів у дітей та підлітків».

Посібник видано в рамках спільного проекту «Створення моделі покращення доступності, ефективності та якості послуг у сфері охорони психічного здоров’я дітей і підлітків в Україні на прикладі міста Львова»



субота, 16 січня 2016 р.

Запрошуємо до участі у вебінарі


Шановні колеги!

Тематичний напрям «МЦФЕР: Освіта» запрошує передплатників взяти участь у вебінарі «Педагогіка розуміння як інструмент особистісного зростання»

Дата та час проведення: 9 лютого 2016 року о 13:30.

Лектори:
Наталія ГАВРИШ — доктор педагогічних наук
Тамара ПІРОЖЕНКО — доктор психологічних наук.

У програмі вебінару:
  • термінологічне поле
  • психологічний аспект розуміння
  • техніки та технології педагогіки розуміння
  • моделі педагогічного спілкування та їх результативність: як розмовляти з дітьми так, щоб тебе почули; як навчитися чути дітей


четвер, 14 січня 2016 р.

У Києві оголошено карантин


Київська міська державна адміністрація ухвалила рішення з суботи, 16 січня, запровадити карантин в закладах освіти й охорони здоров'я, інших установах міста та ввести обмеження на проведення публічних заходів у столиці. Про це повідомив міський голова Києва Віталій КЛИЧКО під час наради із заступниками та керівниками профільних департаментів щодо ситуації із сезонними захворюваннями на грип та ГРВІ у столиці.



Поділіться досвідом з колегами


Узагальнення професійного досвіду у формі статті — чудова нагода презентувати свої напрацювання колегам. Пропонуємо ознайомитися зі специфікою написання статей у видання тематичного напряму «МЦФЕР: Освіта» та вимогами щодо їх оформлення. Детальніше про це у публікації к стати нашим автором", яку розміщено порталі освітн України "Педрада"

Якщо ви фахівець з питань виховання та розвитку дітей дошкільного віку, то завітайте ще на сторінку "Дошкільний світ", а якщо у коло ваших професійних інтерсів ближче до школярів, тоді вам сюди. На цих сторінках йдеться про структуру статті, технічні вимоги до оформлення статті, вимоги до ілюстрацій тощо.

А ще запрошуємо пригадати статтю (див. нижче), яка була опублікована у журналі "Праткичний психолог: Дитячий садок" №2/2014.


середа, 13 січня 2016 р.

Отримуєте журнал зараз – сплачуєте кошти потім


Шановні колеги.

Якщо вам доводиться відмовлятися від передплати улюблених видань через затримку фінансування, то МЦФЕР: Освіта йде назустріч своїм передплатникам!

Уже зараз ви можете оформити передплату за ГАРАНТІЙНИМ ЛИСТОМ, а оплатити, коли у навчального закладу буде така можливість.

Ніколи не оформлювали передплату за гарантійками?Телефонуйте до видавництва за номером 0 44 586 56 06― вам обов’язково нададуть поради щодо правильного заповнення гарантійних листів.

Тепер не потрібно хвилюватися! Ви вчасно передплатите періодику та не залишитеся без перших випусків фахових видань у 2016 році. МЦФЕР: Освіта завжди підставить надійне плече! :-)




вівторок, 12 січня 2016 р.

Ювілейний рік. Джеймс Марк Болдуїн

12 січня виповнюється 155 років від дня народження Марка Болдуїна (1861–1934), американського психолога, соціолога й історика

Джеймс Болдуїн — один із основоположників американської соціальної та експериментальної психології, організатор психологічних дослідів в університетах Балтимора, Принстона, Мехіко, Торонто.

Основним завданням психології вважав дослідження індивідуальних відмінностей. У педагогіці Д. М. Болдуін прагнув обгрунтувати необхідність індивідуального підходу до учнів, спираючись на дані експериментальної психології.



Ювілейний рік. Йоганн Генріх Песталоцці

Пам'ятник Песталоцці
в м. Івердон (Швейцарія)
"Ні про які судження і висновки у нас ще не може бути й мови. Малюк повинен у своєму дитячому віці тільки дивитися і слухати, і коли він цілком ознайомиться з предметом, то судження і висновки прийдуть самі собою. Немає нічого небезпечного в тому, що люди надто пізно починають міркувати і робити висновки, але дуже небезпечно, якщо вони призвичаїлися до цього (якщо любов до цього охопить їх) перш, ніж вони досягнуть в цьому відношенні достатньої зрілості. Тому - всупереч загальноприйнятій думці - я зовсім не вважаю корисними та цінними педагогічні основи нашого століття - раннє навчання дітей читання та письма, що, як би штучно, вирощує в них схильність до передчасних суджень".

12 січня виповнюється — 270 років від дня народження Йоганна Генріха Песталоцці (1746–1827), швейцарського педагога-демократа, одного з основоположників народної школи.

Дидакт Песталоцці був творцем теорії елементарної освіти та ідеї розвивального навчання. Він очолював відомі виховні заклади Швейцарії – «Установи для бідних», притулок для сиріт, учительську семінарію інтернатного типу.



понеділок, 11 січня 2016 р.

Всесвітній день "Дякую"

11 січня весь світ дякує, святкуючи Всесвітній день вдячності.

Перейшовши за посиланням, виможете прочитати про історію свята.

А ще не забудьте самі подякувати.

четвер, 7 січня 2016 р.

Вітаємо з Різдвом Христовим!

Шановні колеги, щиро вітаємо вас з різдвяними святами.

Прийміть вітання і від своїх колег.


Вітаю з Різдвом Христовим та Різдв’яними святами!
Бажаю, щоб з першою різдв’яною зіркою у Ваш дім зійшло Боже благословення, щастя, здоров’я, добробут, мир і злагода!
З повагою
Галина Католик






середа, 6 січня 2016 р.

Публікації журналу "Практичний психолог: Дитячий садок" у 2015 році

Шановні колеги

Пропонуємо вам ознайомитися з переліком публікацій журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» у 2015 році.

За необхідності ви можете оформити ретропередплату на ті числа журналу, які вас зацікавлять.

Зверніть увагу: напівжирним шрифтом подано число журналу, у якому розміщено публікацію, курсивом — номер сторінки.


Рецепт "Різдвяний"

Вебінари 2016

Тематичний напрям «МЦФЕР: Освіта» на знак вдячності своїм передплатникам та з метою надання їм ще більшої фахової підтримки і допомоги вирішив у 2016 році провести для них 9 безоплатних фахових вебінарів.

ТЕМАТИКА ПЕРШОГО КВАРТАЛУ

Відкриє серію 2016 року січневий вебінар на тему «Педагогіка розуміння як інструмент безконфліктної взаємодії». Цікавим він буде всім педагогічним працівникам дошкільних навчальних закладів: вихователям, вихователям-методистам, практичним психологам, музичним керівникам тощо.




вівторок, 5 січня 2016 р.

Зустрічайте січневе число журналу

Шановні колеги, щиро вітаю вас із Новим 2016 роком!

Новорічні свята, попри всі негаразди, вселяють віру в краще, дарують душевне тепло і щастя. Нехай цей дивовижний натхненний настрій буде з вами впродовж усього року — як в особистому житті, так і під час професійної діяльності.

Бажаю вам миру, злагоди, добра й любові в серці та навкруги! Хай новий рік подарує здійснення заповітних мрій, теплі зустрічі, приємні сюрпризи, сімейний затишок і добробут.



понеділок, 4 січня 2016 р.

Затверджено перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядок їх присвоєння




Перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань та порядок їх присвоєння затверджено відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України «Про освіту» та частини восьмої статті 55 Закону України «Про вищу освіту».

Відповідно до частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону Україну «Про вищу освіту» вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра.



Руйнація фундаментальної та прикладної науки: відбулося

Наприкінці грудня, коли розглядався бюджет країни на 2016 рік науковці та освятяни були занепокоєні розміром фінінсового забезпечення Нацціональної академії педагогічних наук України та її установ. Його мізерність змусила не лише науковців вийти під стіни Кабінету міністрів та Верховної ради, а й Президента НАПН та Громадську раду при Міністерстві освіти і науки України звернутися до можновладців.

Однак... цій державі наука не потрібна. Скорочення відбулося.

Зокрема в Інституті психології від лютого місяця буде звільнено 68 осіб. Після такого скоречення, наприклав в лабораторії психології дошкільника замість 9 осіб залишеться лише 6 (завідуюча, 4 наукові спвробітники та лаборант). 
Прикро і гірко...