середа, 27 серпня 2014 р.

Реакции на стресс, или по следам вебинара

Лекторы вебинара продолжают оказывать методическую помощь читателям наших журналов, участникам вебинара и всем тем, кто нуждается в ней.

В этой публикации проанализируем реакции на пережитую экстремальную ситуацию и необходимую помощь при определенной реакции.




вівторок, 26 серпня 2014 р.

Сприяємо розвитку мовлення дошкільника

Видавництво МЦФЕР напередодні нового навчального року проводить цілу низку вебінарів для різних категорій працівників дошкільних навчальних закладів, долучаючись до хвилі Серпневих педагогічних конференцій, читань, семінарів тощо.


28 серпня 2014 року о 13:30 напрям "МЦФЕР: Освіта" запрошує до участі у безоплатному вебінарі для фахівців дошкільної освіти на тему "Формуємо майстерність вихователя щодо розвитку мовдення дошкільників". Тривалість вебінару — 1,5 години.


Соціально-психологічна допомога в сучасному соціокультурному контексті


Шановні колеги!

Запрошуємо переглянути  запис вебінару "Соціально-психологічна допомога в сучасному соціокультурному контексті", який було проведено 20 серпня цього року.

Лектори вебінару, як і обіцяли, надали методичні рекомендації щодо допомоги дітям і дорослим, які зазнали психічного травмування та подолання постравматичного стресового розладу. З ними можна ознайомитися у публікація блогу: "По следам вебинара" та "Одна з ефективних технік позбавлення від травми".


субота, 23 серпня 2014 р.

Вітання колег


Шановні колеги!


Вітаю вас із Днем незалежності України!

Бажаю усім мирного неба над головою, мудрості в головах і щирості в серці.
Нехай Бог береже вас та ваших близьких, надає допомоги в усіх добрих справах.
Будемо єдиними у своїй любові
одне до одного, до своєї землі, прагненні для неї свободи.

З повагою – Інна Вікторівна Кондратець



пʼятниця, 22 серпня 2014 р.

Одна з ефективних технік позбавлення від травми

Запропонована техніка дуже ефективна, вона дозволяє людям узяти на себе відповідальність за своє зцілення. Така робота, надає сили, що важливо, оскільки більшість із тих, хто пережив травму, відчувають себе безпомічними і знесиленими.

Автор техніки – Дженней Уайнхолд. Техніка створена на основі синтезу кращих технік роботи із травмами.

Інформація надана лектором вебінару Литвиненко Людмилою Іванівною, керівником Кризового центру Інститут психології імені Г.С.Костюка НАПН України

"Вірю, що, використовуючи цю техніку,
можливо звільнити вашу нервову систему,
мозок і поведінку від наслідків травми"
Дженней Уайнхолд

По следам вебинара


Ситуация в стране ставит перед практическим психологом сложные и очень важные задачи: помочь справить со стрессом, который вызван и ситуацией неопределенности в стране, и боевыми действиями, и переживаниями вынужденных переселенцев, и адаптацией таких детей и взрослых к новым условиям жизни, работы, учебы и т.д.

Практический психолог — специалист, который первым и в полной мере принимает на себя удар всех сегодняшних проблем, а с началом учебного года они только усилятся.


понеділок, 18 серпня 2014 р.

Використайте останню можливість зареєструватися на БЕЗОПЛАТНИЙ вебінар для освітян! Поспішайте!




У програмі вебінару будуть висвітлені такі питання:
• поняття «психологічна травма» та її наслідки
• особливості психологічної допомоги дітям у переживанні травми
• сучасний стан служби психологічної допомоги з подолання стресових і постстресових станів

Лектори:

• Людмила ЛИТВИНЕНКО, науковий співробітник лабораторії консультативної психології і психотерапії Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, керівник Кризового центру медико-психологічної допомоги

• Яна ОМЕЛЬЧЕНКО, старший науковий співробітник лабораторії консультативної психології і психотерапії Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, канд. психол. наук

• Людмила ЦАРЕНКО, старший науковий співробітник лабораторії науково-психологічної інформації Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, фахівець Кризового центру медико-психологічної допомоги


четвер, 14 серпня 2014 р.

Зустрічайте серпневе число журналу «Практичний психолог: Дитячий садок»!


Напередодні нового навчального року практичні психологи системи освіти України мають особливі завдання щодо професійного зростання, що постали через складну і невизначену соціальну ситуацію в країні. Насамперед фахівцям необхідно актуалізувати знання щодо психологічної травми, її видів та особливостей перебігу, а також удосконалити вміння надавати термінову психологічну допомогу дітям і дорослим.

Психологічна допомога дітям, які пережили психотравмувальну ситуацію, буде ефективною лише за умови, якщо дорослі, які їх оточують, поводитимуться виважено і відповідально. Тож практичний психолог має працювати насамперед із батьками і педагогами: навчати їх продуктивній взаємодії з дитиною за будь-яких обставин. Адже саме дорослий створює умови для зростання дитини, тому і відповідальність за її життя, здоров’я і розвиток покладено саме на нього. Тому дорослі не мають травмувати дітей своїми переживаннями.

Щоб виконати окреслені завдання, практичному психологу також знадобиться допомога та підтримка — це вже завдання редакції професійного видання. Тому в серпневому числі журналу, шановні колеги, ви знайдете публікації, які допоможуть вам упевнено розпочати виконання професійних завдань за нинішніх складних соціальних обставин.

Щоб наша співпраця тривала і надалі, зауважте, що журнал «Практичний психолог: Дитячий садок» розповсюджується лише за передплатою. Найліпше передплатити видання на порталі освітян України «Педрада» за адресою www.pedrada.com.ua. Там ви також маєте можливість дізнатися про акції та подарунки Міжнародного центру фінансово-економічного розвитку і замовити попередні номери вашого улюбленого видання.

Детальніше про зміст серпневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» читайте на порталі освітян України «Педрада».


Кризовий центр: інформація у буклеті



середа, 13 серпня 2014 р.

13 серпня – Міжнародний день ліворуких


Уперше Міжнародний день ліворуких (International Lefthanders Day) відзначили 13 серпня 1992 року з ініціативи британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році. Цей день покликаний привернути увагу світової громадськості до проблем, із якими стикаються ліворукі в "праворукому світі". 

Щоб запобігти виникненню труднощів у ліворуких дітей, батькам шульг варто прислухатися до порад фахівців.

Поради батькам ліворуких дітей

  • Зробіть так, щоб ваша дитина за жодних обставин не відчувала вашого негативного чи жалісливого ставлення щодо її ліворукості.

Постать дня — Мар’яна Безруких


13 серпня виповнюється 69 років від дня народження Мар’яни Безруких, російського фізіолога, психолога



У колі наукових інтересів психолога — фізіологія розвитку дитини, функціональний розвиток мозку та пізнавальна діяльність, психофізіологія і психопедагогіка труднощів навчання.

Мар’яна Безруких — автор понад 350 наукових робіт, монографій із вікової фізіології; автор та науковий редактор підручників та навчальних посібників для вчителів та батьків («Знаете ли вы своего ученика?», «Ребенок идет в школу», «Леворукий ребенок в школе и дома», «Ступеньки к школе», «Азбука» тощо); автор програм для вишів і шкіл.

Наразі Мар’яна Безруких — д-р біолог. наук, професор, академік Російської академії освіти — очолює Інститут вікової фізіології Російської академії освіти та лабораторію розвитку дитини та здоровязбережувальної діяльності Московського міського педагогічного інституту.


четвер, 7 серпня 2014 р.

Про Кризовий центр та його роботу: у документах і фотографіях

Шановні колеги!



У своїй роботі наша редакція завжди керується девізом — бути по-справжньому практичним журналом для практичного психолога. Професійна допомога кожному із Вас — це наше першочергове завдання. Тож ми знову представляємо роботу Кризового центру медико-психологічної допомоги Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та Національного медичного університету імені О. О. Богомольця і маємо для цього підстави.

Огранізатором та науковим консультантом Кризового центру став Академік НАПН України, директор Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, декан медико-психологічного факультету Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, д-р психол. наук, професор Сергій Дмитрович Максименко — небайдужа людина та досвідчений фахівець.  Долучитися до роботи Кризового центру Сергій Дмитрович запросив фахівців, які мають непересічний досвід і найкращі людські якості.


Очолила Кризовий центр Людмила Іванівна Литвиненко — фахівець, яка майже 10 років тому створила перший Телефон довіри для дітей і підлітків в Україні. Консультанти Кризового центру залучені до роботи в зоні АТО (див. відповідні документи в цій публікації далі), вони працюють як із цивільним населенням, так і з військовими. Зокрема,  Людмила Григорівна Царенко — один із провідних консультантів Кризового центру з останньго відрядження до зони АТО повернулася п’ятого серпня. Активна діяльність консультантів і волонтерів не припиняється ні на годину — Телефон довіри працює цілодобово!


Дотепер жодному випускнику профільного університету за спеціальністю "Психологія" чи "Практична психологія" не читали курс "Кризова психологія". Однак чи не кожному з вас довелося оволодівати знаннями надання психологічної допомоги людині при гострій травмі чи тривалому перебуванні в стресогенній ситуації в режимі "тут і тепер". Тож, допомагаючи вам, шановні колеги, виконувати ваші професійні завдання в теперішній складний час — надавати психологічну і соціально-педагогічну допомогу постраждалим, переселеним, біженцям, членам їхніх сімей і родичам загиблих під час АТО системно, тривало і на високому науково-методичному рівні, як про це йдеться у листі МОН "Стан та особливості діяльності психологічної служби системи освіти у 2014-2015 навчальному році" від 25.07.2014 № 1/9-374, — ми запросили провідних фахівців Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України і консультантів Кризового центру надати вам професійну допомогу.

20 серпня напрям "МЦФЕР: Освіта", зокрема редакція журналів "Практичний психолог: Школа" і "Практичний психолог: Дитячий садок" організовують вебінар «Соціально-психологічна допомога в сучасному соціокультурному контексті».

Керівник Кризового центру та його провідний фахівець — Людмила Іванівна Литвиненко  і Людмила Іванівна Царенко  говоритимуть зокрема про:
  • особливості перебігу психологічної травми в дорослих і дітей та запобігання її наслідкам; 
  • особливості втручання в кризу та надання психологічної допомоги за різних обставин; 
  • сучасний стан служби психологічної допомоги з подолання стресових і постстресових станів.
Також лектори надуть рекомендації щодо організації роботи служби психологічної допмоги та удосконалення професійного рівня практичних психологів системи освіти з надання психологічної допомоги в кризових ситуаціях. 

Тож долучайтеся до роботи вебінару, адже така форма роботи має свої переваги.

Отже,
Консультанти та волонтери Кризового центру
удосконалюють свою майстерність

Кризовий центр медико-психологічної допомоги Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та Національного медичного університету імені О. О. Богомольця


В нашій країні склалася складна суспільно-політична ситуація, та зростає відповідальність всіх фахівців, які можуть позитивно вплинути на процеси, що викликають стресові стани населення, а головне — допомогти в першу чергу людям не просто вижити, зберігши свої цінні якості, а і розкрити свій потенціал і таким чином ініціювати позитивні зміни в суспільстві.


понеділок, 4 серпня 2014 р.

Зустрічайте нове число журналу «Практичний психолог: Школа»!

Шановні колеги!


Напередодні нового навчального року практичні психологи системи освіти України мають особливі завдання щодо професійного зростання, що постали через складну і невизначену соціальну ситуацію в країні. Насамперед фахівцям необхідно актуалізувати знання щодо психологічної травми, її видів та особливостей перебігу, а також удосконалити вміння надавати термінову психологічну допомогу дітям і дорослим.

Психологічна допомога дітям, які пережили психотравмувальну ситуацію, буде ефективною лише за умови, якщо дорослі, які їх оточують, поводитимуться виважено і відповідально. Тож практичний психолог має працювати насамперед із батьками і педагогами: навчати їх продуктивній взаємодії з дитиною за будь-яких обставин. Адже саме дорослий створює умови для зростання дитини: відповідальність за її життя, здоров’я і розвиток покладено саме на нього. Тому дорослі не мають травмувати дітей своїми переживаннями.

Щоб виконати окреслені завдання, практичному психологу також знадобиться допомога та підтримка — це вже завдання редакції професійного видання. Тому в серпневому числі журналу, шановні колеги, ви знайдете публікації, які допоможуть вам упевнено розпочати виконання професійних завдань за нинішніх складних соціальних обставин. Також пропонуємо вам відвідати блог редакції журналу «Практичний психолог: Школа» за адресою www.psiholog-shkola-detsad.blogspot.com, де зібрано матеріали, що можуть стати вам у пригоді.

Щоб наша співпраця тривала і надалі, зауважте, що журнал «Практичний психолог: Школа» розповсюджується лише за передплатою. Найліпше передплатити видання на порталі освітян України «Педрада» за адресою www.pedrada.com.ua. Там ви також маєте можливість дізнатися про акції та подарунки Міжнародного центру фінансово-економічного розвитку і замовити попередні номери вашого улюбленого видання.


Детальніше про зміст серпневого числа журналу «Практичний психолог: Школа» читайте на порталі освітян України «Педрада».



Серпневі конференції — онлайн


Незабаром новий навчальний рік, перед працівниками освіти постануть нові запитання, які часто потребують консультацій фахівців. Видавництво МЦФЕР, окрім друкованих періодичних видань і електронних систем пропонує працівникам освіти взяти участь і у вебінарах, лекторами яких є фахівці певних галузей.


Шановні колеги, Ви вже читали на нашому блозі новину про безоплатний вебінар, який заплановано на 20 серпня, проте він не єдиний. Видавництво МЦФЕР напередодні нового навчального року проводить цілу низку вебінарів для різних категорій працівників дошкільних навчальних закладів, долучаючись до хвилі Серпневих педагогічних конференцій, читань, семінарів тощо. Серед вебінарів, до участі в яких ми запрошуємо вас цьогоріч є, так би мовити, вебінари вузького спрямування, а є такі, що охоплюють діяльність одразу кількох категорій педагогічних працівників.


Тож, обирайте та долучайтеся до обговорення важливих питань освіти.


субота, 2 серпня 2014 р.

Постать дня — Освальд Кюльпе

3 серпня виповнюється 152 роки від дня народження Освальда Кюльпе, німецького психолога і філософа


Освальд Кюльпе відомий насамперед як автор робіт із психологічного обгрунтування гносеології та засновник Вюрцбурзької школи психології, що розробила основи психології мислення.

Учений був одним із перших, хто використав експериментальний метод для вивчення вищих психічних функцій, як-от воля і мислення.



«Ми не лише скажемо — мислю, 
отже, існую, 
але також — світ існує, як ми його встановлюємо та визначаємо….»


Психолог був прибічником ідеї, що мислення можна вивчати в лабораторних умовах. Згідно з нею, учасники експерименту після виконання певного завдання мали пригадати все пережите в той момент, а також яким чином відбулося формування того чи того судження.

У лабораторії Освальда Кюльпе учасники дослідження описували свій досвід детально, до уваги брали навіть суб’єктивні якісні описи. Це давало підстави стверджувати, що приховані аспекти свідомості здійснюють контроль за подальшою діяльністю.

Результати досліджень у Вюрцбурзькій лабораторії стали важливою основою для психоаналітичної теорії австрійського психолога Зігмунда Фройда.

Із перекладеного…
  • Введение в философию (1901)
  • Современная немецкая философия (1904)
  • Современная психология мышления (1914)

пʼятниця, 1 серпня 2014 р.

Соціально-психологічна допомога в сучасному соціокультурному контексті


Редакція журналів "Практичний психолог: Дитячий садок" та "Практичний психолог: Школа" прагне надавати максимальну допомогу для всіх колег і за всіх обставин. Найактуалінішою проблемою на сьогодні для фахівців психологічної служби системи освіти є  надання психологічної допомоги дітям та дорослим в кризовій ситуації.

На блозі редакції ми стараємося розміщувати необхідну інформацію, телефони за якими можна отримати консультацію фахівців тощо. Також ми присвятили висвітленню цих питань серпневі числа журналів. Але звісно цього замало та й прочитати журнали зможуть не всі. Та ми знаємо як донести потрібну, а за наших соціальних умов вкрай необхідну інформацію до значно ширшого кола колег. Ми організовуємо вебінар з провідними фахівцями у галузі кризової психології.

БЕЗОПЛАТНИЙ вебінар від МЦФЕР: Освіта
на тему «Соціально-психологічна допомога в сучасному соціокультурному контексті»  відбудеться 20 серпня 2014 року о 12:00 .

У серпні виповнюється…


5 СЕРПНЯ — 104 роки від дня народження Івана СИНИЦІ, українського психолога


9 СЕРПНЯ — 118 років від дня народження Жана ПІАЖЕ, швейцарського психолога і філософа

9 СЕРПНЯ — 83 роки від дня народження Володимира ЗІНЧЕНКА, українського психолога

14 СЕРПНЯ — 107 років від дня народження Бориса АНАНЬЄВА, російського психолога

16 СЕРПНЯ — 182 роки від дня народження Вільгельма ВУНДТА, німецького фізіолога та психолога

21 СЕРПНЯ — 123 роки від дня народження Олександра РАЄВСЬКОГО, українського психолога


27 СЕРПНЯ — 109 років від дня народження Олександра ЗАПОРОЖЦЯ, українського психолога