пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

Умови прийому до першого класу


Вступна кампанія до першого класу в розпалі. І як завжди, проблема тестування на першому місці! Тож на численні прохання батьків редакція журналів публікує лист МОН, який в котре забороняє визначати рівень піддготовки дитини до школи!

Проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки України «Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу» від 14.02.2015 № 1/9-71.


середа, 22 квітня 2015 р.

Четыре "П" психолога от Владимира Кудрявцева


Принять, понять, поверить, помочь —
четыре «П» психолога.

1. Задача психолога – помочь человеку выйти за грань обыденного, прежде всего – внутри самого себя, выстроить и осмыслить жизнь как длящееся событие, где главный герой - сам человек. Психолог не исцеляет, не обучает, не воспитывает, не консультирует, а лишь воодушевляет, вдохновляет человека на преодоление этой грани. Иными словами, психолог вместе с человеком (в какой бы «модальности» он не рассматривался: «испытуемого», «обучаемого», «клиента» и т.д.) создают условия для личностного роста… друг друга - в единой генетической перспективе (зоне ближайшего развития и за ее пределами), при помощи особых культурных средств.


вівторок, 21 квітня 2015 р.

Ми живемо в час амбіційних дилетантів


У переддень професійного свята — Дня практичного психолога.

За висловом українського психолога Валентина Рибалка — Ми живемо в час амбіційних дилетантів.

Ця думка науковця має підвердження.

Ефект Даннінга - Крюгера - когнітивне спотворення, яке полягає в тому, що «люди, які мають низький рівень кваліфікації, роблять помилкові висновки і приймають невдалі рішення, але не здатні усвідомлювати свої помилки в силу свого низького рівня кваліфікації». Це призводить до виникнення у них завищених уявлень про власні здібності, в той час як дійсно висококваліфіковані люди, навпаки, схильні занижувати свої здібності і страждати недостатньою впевненістю у своїх силах, рахуючи інших більш компетентними. Таким чином, менш компетентні люди в цілому мають більш високу думку про власні здібності, ніж це властиво людям компетентним, які до того ж схильні припускати, що оточуючі оцінюють їх здатності так само низько, як і вони самі.


понеділок, 20 квітня 2015 р.

ІНФОРМАЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА СУСПІЛЬСТВА

Запрошуємо практичних психологів та педагогів м. Києва на засідання наукового семінару

Тема засідання:
ІНФОРМАЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА СУСПІЛЬСТВА: СУЧАСНИЙ СТАН, ВИКЛИКИ, РЕКОМЕНДАЦІЇ

Доповідач: 
Валентина Матвіївна Бондаровська, кандидат психологічних наук (Гуманітарний центр «Розрада»)



Зустрічайте квітневе число журналу!


Шановні колеги!

Квітневе число журналу висвітлює гостру проблему надання допомоги дітям, які зазнали впливу стресогенних подій, що вже впродовж року тривають у нашій країні. Робота практичного психолога в ускладнених умовах передбачає не лише самовідданість, а й надвідповідальність. Отже, фахівець, аби бути ефективним, має вчитися, удосконалювати свої професійні вміння, розвивати професійні якості та адекватно оцінювати свої ресурси — і не лише професійні, а насамперед особисті.

Звісно, публікаціями одного числа всі тонкощі проблеми не розкрити, тож ми й надалі висвітлюватимемо різні аспекти роботи з наслідками психотравми, гострим стресовим розладом і посттравматичним стресовим розладом у дітей та дорослих. Також нагадаємо, що ця тема була представлена в числах журналу другого півріччя минулого року.


Детальніше про зміст квітневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» читайте на порталі освітян України «Педрада».




неділя, 19 квітня 2015 р.

Постать дня — Борис Братусь



19 квітня виповнюється 70 років з дня народження російського психолога, Бориса Братуся.

Борис Сергійович Братусь, доктор психологічних наук, професор, дійсний член Академії природничих наук Російської Федерації, член-кореспондент Російської Академії Освіти. З 1968 р працює на факультеті психології МГУ (з 1990 р в якості професора кафедри загальної психології). З 1993 р завідувач Лабораторією філософсько-психологічних основ розвитку людини Психологічного інституту РАО. Завідувач кафедри загальної психології МГУ. Автор понад 180 друкованих праць, у тому числі 12 монографій.

"...сущность человека не простой набор отношений, а их ансамбль, центром которого является отношение к другому"


вівторок, 14 квітня 2015 р.

До уваги освітян м. Києва!


«НАСТУПНІСТЬ ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ: АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА СУЧАСНОСТІ»

Міський науково-практичний семінар

Місце проведення — Київський міський Будинок учителя.

Дата проведення — 20 квітня 2015 року. Початок о 10:00.



пʼятниця, 3 квітня 2015 р.

Звертаємо вашу увагу! Актуальна тема конференції!


Міжнародна психологічна практична конференція

Вплив травматичної стресової ситуації на сім’ю та дітей: пошук ресурсів для себе та допомоги іншим

Дата проведення: 25-26 квітня 2015 р.
Місце проведення: м. Рівне

Організатори:

  • Українська спілка психотерапевтів
  • Секція дитячої та юнацької психотерапії УСП
  • Рівненське обласне психотерапевтичне товариство УСП


четвер, 2 квітня 2015 р.

Перша українська премія INAP

Минулорічної осені українська активістка отримала світову премію за досягнення в сфері аутизму. Для України це перше визнання.

Премія INAP* в категорії «Community Mentor» (Наставник спільноти) була вручена Інні Сергієнко, Консулу «Аутизм-Європа» і засновнику Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» на щорічному фестивалі людей з аутизмом ANCA в Единбурзі (Шотландія).

В категорії «Community Mentor» (Наставник спільноти) номінуються ті, хто створює і реалізує для людей з аутизмом значущі проекти у своїй країні. Премія INAР унікальна тим, що її присвоює співтовариство людей з аутизмом. В журі виступають люди з аутизмом, які досягли значних успіхів у суспільстві. Вони оцінюють вклад номінанта в розвиток сфери і допомогу на рівні окремої сім'ї.


Особенные способности, или Аутисты оказались незаменимы


2 апреля - Всемирный день распространения информации о проблеме аутизма.

Редакция журналов хочет познакомить своих читателей с тем как слабости и недостатки могут стать превосходством!

Также напоминаем о материалах, ранее опубликованных на блоге, посвященные проблеме аутизма:

Итак,..
В израильской военной разведке служат юноши и девушки, страдающие разными нарушениями аутического спектра. Инициатива его создания принадлежит нынешнему директору Службы внешней разведки Израиля «Моссад» Тамиру Пардо.

Аутисты занимаются в основном анализом карт и аэрофотоснимков, появляющихся на экранах компьютеров. В силу особенностей мышления они обращают внимание на мельчайшие подробности, учет которых при подготовке военных операций на местности позволяет не допустить возможных потерь личного состава. Таким образом аутисты-разведчики спасают жизни солдат.



середа, 1 квітня 2015 р.

Зустрічайте нове число журналу


Шановні колеги!

Число журналу висвітлює питання особливостей переживання дітьми травматичної ситуації та специфіки надання їм допомоги. Останній аспект вимагає від практичного психолога надвідповідальності. Отже, фахівець, аби бути ефективним, має вчитися адекватно оцінювати свої ресурси — і не лише професійні, а насамперед особисті.

Кожна дитина є унікальною, її розвиток відбувається за індивідуальною програмою в межах вікових закономірностей. Тож щоразу в журналі ми публікуємо для вас статті, які висвітлюють індивідуальний шлях зростання дитини. Також наші автори розкривають ті особливості взаємодії з дитиною, які допоможуть розкрити її особистісний потенціал.

З повагою
головний редактор
Тетяна Гурковська

Детальніше про зміст цього числа журналу «Практичний психолог: Школа» читайте на порталі освітян України «Педрада»