вівторок, 30 вересня 2014 р.

ВІТАЄМО КОЛЕГ!


Національна академія педагогічних наук відзначила урядовими нагородами наукових співробітників Інституту психології імені Г.С.Костюка.

За вагомий внесок у розвиток дошкілля нагороджено:

  • С. О. Ладивір —  старійшина української дошкільної психології — медаллю "Григорій Сковорода"
  • Т. О. Піроженко, завідувачка лабораторії психології дошкільника — медаллю "Костянтин Ушинський"


понеділок, 29 вересня 2014 р.

неділя, 28 вересня 2014 р.

Постать дня — Федір Василюк

28 вересня виповнюється 61 рік від дня народження Федора Василюка, російського психотерапевта, психолога


Федір Василюк відомий насамперед як дослідник у галузі методології психології, психології свідомості, психотерапії та християнської психології. Займається індивідуальною та груповою психотерапією. На основі теорії переживання розробив авторську систему «Розуміючої психотерапії». Цей підхід вирізняє детальне розроблення психотерапевтичної техніки, яку опановують у формі психотерапевтичних майстерень.

Увів у науковий обіг поняття «психологічна практика». На думку вченого, практична психологія — на відміну від психологічної практики (психотерапії, психологічного консультування) — це участь психолога в інших соціальних практиках, в інших сферах (медицини, освіти тощо).

«Психотерапія, мабуть,
насправді лише цього й прагне — відкрити в людині здатність зуміти і посміти сказати себе...»

Ф. Василюк


Наразі Федір Юхимович — доктор психологічних наук, професор — очолює факультет психологічного консультування в Московському міському психолого-педагогічному університеті, а також кафедру індивідуальної та групової психотерапії.

субота, 27 вересня 2014 р.

Колегам від колег. Вітання з Всеукраїнським днем дошкілля



Шановні працівники дошкільної освіти!

Прийміть вітання від Асоціації із професійним святом — Всеукраїнським днем дошкілля.

Із власного досвіду знаємо, що отримувати задоволення від роботи — справжнє щастя. Тому бажаємо вам натхнення, творчих знахідок, щоденних успіхів і, звісно ж, добрих і талановитих вихованців.

Пам’ятайте: разом ми — сила. Тож давайте спільними зусиллями розв’язувати актуальні питання дошкільної освіти та впевнено крокувати вперед — до нових звершень та перемог.

Ніна Омельяненко,
голова правління Всеукраїнською громадською організацією
«Асоціація працівників дошкільної освіти»

пʼятниця, 26 вересня 2014 р.

Вітаємо з Всеукраїнським Днем дошкілля!

Дорогі працівники дошкільної освіти, щиро вітаємо вас із Всеукраїнським Днем дошкілля!


Сьогодні ваше свято. Свято скромних, але достойних людей, свято добра, мудрості та любові. Саме ви вносите визначальний вклад у розвиток України, формуєте нове покоління її громадян.
Нехай на цьому шляху виховання підростаючого покоління вас завжди супроводжують успіхи. Хай щедрою буде до вас доля, обминають життєві негаразди, а ваші серця зігріває довіра та любов.
Натхнення вам, мудрості і терпіння в нелегкій справі навчання та виховання підростаючого покоління — майбутнього нашої Батьківщини.



У цей святковий день пропонуємо добірку цікавих фактів, пов’язаних із вашими вихованцями.



понеділок, 22 вересня 2014 р.

21 вересня — День батька


Вітаємо всіх татусів!




У третю неділю вересня в Україні відзначають День батька. Цього року він припав на 21 вересня. На відміну від Дня матері, День батька відзначають не так давно і не так масово. Проте від цього роль тата в житті кожного з нас не стає меншою. День батька — це ще один привід привітати рідну людину і осмислити, яким важливим він є для нас.

Тато поодинці значить більше, ніж сотня вчителів.

Д. Герберт





Роль батька у вихованні дітей має дуже важливе значення, адже батько є прикладом мужності, сили. Для хлопчиків батько – це взірець справжнього чоловіка. А для дівчаток — захисник та опора. Тому бути батьком дуже відповідально та важливо, адже ніхто інший не зможе замінити його в житті дитини.



пʼятниця, 19 вересня 2014 р.

ОБГОВОРЮЄМО! Вимоги до методичних публікацій для працівників психологічної служби системи освіти

Український науково-методичний практичної психології і соціальної роботи пропонує для обговорення Вимоги, які регламетуватимуть правила написання статей працівниками психологічної служби системи освіти. Проект Вимог можна завантажити із сайту УНМЦ або прочитати в цій публікації. Зауваження та пропозиції залишайте у коментарях до неї або надсилайте на електронну адресу УНМЦ: UCAP@ukr.net


Тож, долучаймося до обговорення!


Нижче ви можете ознайомитися не лише з проектом Вимог, а й з пропозиціями Цифрового видавцництва МЦФЕР.


Круг клиентов практического психолога системы образования

Конечно, школу или детский сад посещает ребенок, но он живет в семье... К сожалению, сегодня в нашей стране нет семьи в которой спокойно и надежно всем и взрослым, и детям. Следовательно практический психолог в работе с ребенком, оказывая ему помощь, должен учитывать весь возможный спектр семейных проблем.

Как известно, ребенок склонен винить во всех проблемах, несчастьях и трудностях семьи себя, также он склонен преувеличивать проблемы или воспринимать их как безвыходные в силу ограниченности собственного опыта.
Уважаемые коллеги, предлагаем вам статью, которая подскажет вам некоторые аспекты в процессе оказания помощи детям, родители которых находяться в зоне боевых действий

вівторок, 16 вересня 2014 р.

Продовжіть літо з МЦФЕР: Освіта!


Скористайтеся спеціальною вересневою пропозицією: передплатіть 6 номерів улюбленого фахового видання на ІІ півріччя 2014 року за ціною 5-ти та заощадьте кошти.

Пропозиція дійсна до 30 вересня, тож не гайте часу — залишилось два тижні.

Ознайомитися докладніше з переліком видань для фахівців дошкільної та шкільної освіти, а також переглянути зміст кожного випуску та завантажити безоплатні презентаційні номери можна у розділі «МЦФЕР: Освіта» порталу освітян України «Педрада».

Оформити передплату можна онлайн, натиснувши кнопку «Передплатити» біля обраного Вами видання. Також оформити замовлення можна за номером телефону 0 (44) 586-56-06 або звернувшись за електронною адресою peredplata@mcfr.com.ua.

Додатково пропонуємо долучитися до перегляду наших ВЕБІНАРІВ за участю провідних фахівців освітньої галузі.

Ви можете брати участь у наших ВЕБІНАРАХ у режимі онлайн або в будь-який зручний для Вас час переглядати їхні записи. Дивіться розклад майбутніх вебінарів та відеозаписи тих, що вже відбулися, у розділі «Вебінари».

Успіхів вам, шановні колеги!



понеділок, 15 вересня 2014 р.

Плекаємо мовленнєвий розвиток дошкільників

Шановні колеги!

Ви маєте чудову нагоду переглянути відеозапис БЕЗОПЛАТНОГО вебінару «Формуємо майстерність вихователя щодо розвитку мовлення дошкільників».

28 серпня редакції журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу» та «Методична скарбничка вихователя» провели вебінар за участю провідних фахівців дошкільної освіти:

  • Олена НИЗКОВСЬКА, методист вищої категорії сектору дошкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України
  • Наталія ГАВРИШ, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти Луганського національного університету ім. Т. Шевченка, д-р пед. наук, професор
  • Тамара ПІРОЖЕНКО, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, д-р психол. наук, професор

дивитися відеозапис вебінару





Безкоштовний сертифікатний курс з підвищення кваліфікації психологів

Міністерство охорони здоров'я розпочало безкоштовний сертифікатний курс з підвищення кваліфікації психологів.

10 вересня заступник Міністра охорони здоров'я Наталя Лісневська відкрила тренінг «Перша психологічна допомога тимчасово переміщеним особам та постраждалим в надзвичайних ситуаціях» на базі Київського міського медичного коледжу.

Цей тренінг є першим у серії семінарів з психологічної реабілітації, організованих МОЗ України за сприяння Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України. Планується, що буде розроблений безкоштовний сертифікатний курс з підвищення кваліфікації психологів.


Захоплюйтесь навколишнім світом!


Постать дня — Лацарус Моріц

15 вересня виповнюється 190 років від дня народження Лацаруса Моріца, німецького філософа, психолога


Лацарус Моріц увійшов в історію психології як основоположник психології народів. Основним завданням цієї сфери наукових знань учений вважав дослідження законів, згідно з якими відбувається духовне життя народу в державі, науці та мистецтві. Наполягав на застосуванні точних психологічних методів під час дослідження закономірностей співжиття людей. 

Концепцію психології народів згодом розвинув німецький психолог Вільгельм Вундт. Пізніше її було покладено в основу сучасної соціальної психології.

Викладав у Бернському та Берлінському університетах.

Із-поміж найвідоміших праць психолога — «Життя душі» (1883–1897).


пʼятниця, 12 вересня 2014 р.

Методична допомога колегам у сучасних умовах

На жаль війна в нашій країні триває...

Тож ми продовжуємо надавати вам, шановні колеги, методичну допомогу — ми є вашим інформаційним ресурсом, куди ви можете звертатися за порадами чи рекомендаціями, відшукуючи потрібні вам відомості, а від так і ресурси для подальшої роботи.

Зокрема ви можете:
А також нагадуємо, що в Інституті психології працює Кризовий центр медико-психологічної допомоги.


четвер, 11 вересня 2014 р.

Зустрічайте вересневе число журналу "Практичний психолог: Дитячий садок"!!!

Шановні колеги!


Редакція журналу щиро вітає вас із початком нового навчального року та професійним святом працівників дошкільної освіти — Днем дошкілля. Для того щоб кожний із вас мав сили і наснагу щоденно допомагати дітям та дорослим, ми надаватимемо вам інформаційну підтримку.
Через складні обставини, у яких опинилися громадяни нашої країни, прогнозовано зростає кількість звернень до практичних психологів. Тож у вересневому числі журналу ми висвітлюємо питання, пов’язані з консультативною діяльністю фахівців: її організація, тонкощі побудови діалогу з клієнтом тощо. Важливим аспектом роботи є аналізування та узагальнення досвіду як у цілому, так і щодо надання консультативної допомоги, адже це сприяє професійному зростанню фахівця. Окрім того, ви маєте можливість дізнатися про певні аспекти консультування дітей, їхніх батьків та педагогів щодо мінімізації негативного впливу на їхнє подальше життя складних обставин, у яких вони опинилися.

На сторінках журналу ви знайдете публікації, які допоможуть вам упевнено розпочати навчальний рік, зокрема, про особливості психологічного супроводу адаптації новачків до умов дитячого садка.

У пригоді вам також стане подарунок від редакції — мультифункціональний плакат для консультативно-просвітницької роботи з батьками, що сприятиме поширенню інформації про вас та вашу професійну діяльність, підвищенню престижу вашої праці в дошкільному навчальному закладі.

Пропонуємо відвідати портал освітян України «Педрада», на якому ви зможете переглянути відеозапис вебінару на тему «Соціально-психологічна допомога в сучасному соціокультурному контексті». Окрім того, ви маєте можливість долучитися до обговорення актуальних питань професійної діяльності у «Клубі практичних психологів» на форумі порталу.

Ми прагнемо зробити наш журнал максимально інформаційно насиченим, щоб він був для вас надійним помічником і в питаннях професійного зростання, і щодо соціального захисту. Звертаємо вашу увагу, колеги, на рубрику «Робоча ситуація». Опис ситуації, яка викликала у вас труднощі щодо її розв’язання, надсилайте на електронну адресу psyholog@mcfr.com.ua, ми охоче допоможемо вам.


Детальніше про зміст вересневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» читайте на порталі освітян України «Педрада».


пʼятниця, 5 вересня 2014 р.

Безкоштовні індивідуальні консультації!

Шановні читачі!


У неділю 7 вересня 2014 року в межах науково-практичної конференції «Порядок з хаосу. Криза як ресурс», організованої науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та Українською спілкою психотерапевтів (УСП), відбудуться спеціальні заходи для родин, батьків та дітей.

Усі бажаючі зможуть потрапити на індивідуальні консультації до фахівців або взяти участь в груповій роботі.

Відвідування всіх заходів безкоштовне і не потребує попередньої реєстрації!

Тож у вас є нагода розв’язати проблемні ситуації, що вас турбують, звернувшись до провідних практичних психологів, серед яких:

· Бикова Олена Федорівна, аспірант Інституту психології АПН України ім. Г. С. Костюка, керівник секції дитячої та юнацької психотерапії Київського осередку УСП

·   Дубинська Лілія Львівна, дитячий, сімейний, кризовий психолог

· Миколенко Володимир Вадимович, керівник секції системної сімейної терапії Київського осередку УСП

· Піонтківська Наталія, магістр психології, груповий психотерапевт, екофасилітатор


Час проведення зазначених заходів 10:00-16:00.

Адреса проведення:
м. Київ, проспект П. Тичини, 17, Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка





понеділок, 1 вересня 2014 р.

У вересні виповнюється…


6 ВЕРЕСНЯ — 128 років від дня народження Едгара РУБІНА, данського психолога

9 ВЕРЕСНЯ — 124 роки від дня народження Курта ЛЕВІНА, німецького та американського психолога

10 СЕРПНЯ — 151 рік від дня народження Чарльза СПІРМЕНА, англійського психолога

10 ВЕРЕСНЯ — 107 років від дня народження Соломона АША, американського психолога

15 ВЕРЕСНЯ — 190 років від дня народження Лацаруса МОРІЦАнімецького філософа і психолога

20 ВЕРЕСНЯ — 75 років від дня народження Світлани ЛАДИВІР, українського психолога

23 ВЕРЕСНЯ — 94 роки від дня народження Євгена СОКОЛОВА, російського психолога

27 ВЕРЕСНЯ — 165 років від дня народження Івана ПАВЛОВА, російського фізіолога

28 ВЕРЕСНЯ — 61 рік дня народження Федора ВАСИЛЮКА, російського психотерапевта, психолога

29 ВЕРЕСНЯ — 83 роки від дня народження Віри КОТИРЛО, українського психолога


Понеділок — день оптимістичного настрою!

Шановні читачі!

Вітаємо вас із початком нового навчального року! Нехай він буде успішним і дасть вам змогу покорити нові вершини.
Щоб налаштувати вас на позитивний старт навчального року і щотижня підтримувати бажання знаходити творчі підходи до реалізації будь-яких завдань, ми запроваджуємо нову рубрику "Відкриваємо себе — пізнаємо світ". Її слоган: "Понеділок — день оптимістичного настрою!". Тож щопонеділка чекайте на мотиватори, які, сподіваємося, надихнуть вас на нові звершення.