пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

Стан і перспективи розвитку освіти в Україні


Оприлюднено «Національну доповідь про стан і перспективи розвитку освіти в Україні»


Ювілейна річниця Незалежності України – важлива віха у розвитку держави, суспільства, у житті кожного громадянина.

У загальному поступу нашої країни, як і будь-якої країни світу, галузь освіти відіграє одну з ключових ролей, що виводить її піднесення у розряд першочергових завдань держави. Освітня галузь віддзеркалює, з одного боку, стан науки, ступінь демократизації суспільства, потреби ринку праці й можливості економічного розвитку країни. З іншого – забезпечує розвиток людського капіталу, особистісний розвиток, орієнтації та позиції громадян.

Запорукою конкурентоспроможності освіти є її наукове підґрунтя, яке нині є складним конгломератом наук про освіту, педагогіки і психології.

пʼятниця, 19 серпня 2016 р.

Ювілейний рік. Олександр Раєвський.

Картинки по запросу квіти
21 сепня виповнюється 125 років від дня народження Олександра  Раєвського.


Олександр  Миколайович Раєвський (1891–1971) — український психолог, професор Київського університету імені Т. Г. Шевченка.

Олександр  Раєвський у 1917 закінчив філософське відділення історико-філологічного факультету Київського університету. Тогож року почав викладати. Викладач (з 1917), професор (з 1925) і завідувач кафедрою психології Київського університету (з 1945) і співробітник науково-дослідного інституту психології (1945-1959).



понеділок, 15 серпня 2016 р.

Ювілейний рік. Про забезпечення розвитку психологічної служби в системі освіти України

- 15 років тому (2001) вийшов наказ Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України «Про забезпечення розвитку психологічної служби в системі освіти України» з метою створення належних умов праці практичним психологам (соціальним педагогам) навчальних закладів

середа, 10 серпня 2016 р.

Ювілейний рік. Олександр Попов.

125 років від дня народження Олександра Івановича Попова (1891–1958), українського педагога, освітнього і церковного діяча, педолога, організатора освіти, ідеолога системи соціального виховання, вчителя харківських середніх навчальних закладів, керівника харківських педагогічних курсів імені Г. Сковороди, члена Харківського педагогічного товариства і педагогічного музею, голови Науково-педагогічного відділу Головсоцвиху, професора Харківського інституту народної освіти (ХІНО), учасника і основного доповідача трьох Всеукраїнських конференцій з педагогічної освіти, першого директора Українського науково-дослідного інституту педагогіки (УНДІП), редактора журналу „Радянська освіта”, збірників «Дитячий будинок», «Охорона дитинства», автора праць «Про організацію педологічного музею», «К. Д. Ушинський як педолог», «Соціальне виховання – захист дітей», «Підготовка робітників соцвиху».

вівторок, 9 серпня 2016 р.

Зустрічайте серпневе число журналу


Питання організації роботи є актуальним інколи навіть для фахівця з чималим досвідом роботи. Адже початок нового навчального року може принести багато несподіванок.

Утім ефективна організація роботи з найвужчим колом клієнтів — педагогами дитячого садка — може стати тією опорою, яка організовуватиме роботу з дітьми та батьками. Для цього фахівець має бути зорієнтованим на емоційний стан кожного педагога і його ситуативні проблеми. Підтримка та допомога у їх розв’язані зберігатиме емоційно комфортну атмосферу життя дітей і дорослих в дитячому садку.

Отже, Дитяча гра як принцип організації роботи, або Я йду шукати

Ювілейний рік. Жан П’яже.

120 років від дня народження Жана Піаже (1896–1980), швейцарського психолога, професора Женевського і Паризького університетів, доктора наук Сорбонни, Гарвардського і Чикагського університетів, засновника Міжнародного епістемологічного центру, Міжнародного бюро з питань навчання та Женевської школи генетичної психології, редактора журналу «Архіви психології», фундатора наукової школи в галузі вивчення розумового розвитку дитини, дитячих уявлень про світ, в основі яких лежить певна розумова позиція дитини – егоцентризм, творця концепції стадійного розвитку інтелекту.