середа, 25 березня 2015 р.

Постать дня — Юлія Гіппенрейтер



25 березня виповнюється 85 років від дня народження Юлії Гиппенрейтер.

Юлії Борисівні Гиппенрейтер — доктор психологічних наук, професор, чудовий психолог, посередник між психологією і найширшою аудиторією — аудиторією батьків.


"Когда вы разговариваете с ребенком — помолчите!"

Коло наукових інтересів: експериментальна психологія (психологія сприймання, психологія уваги, психофізіології рухів), системна сімейна психотерапія.
Юлія Борисівна є автором численних публікацій з психології.


пʼятниця, 20 березня 2015 р.

Студенти: залучаємо до співпраці


Багато з наших авторів є викладачами вишів. Взаємодія зі студентами має взаємно обернений вплив: для викладача це щоденний стимул  до професійного вдосконалення і розвитку, а для студента — засіб навчання професії, долучення до розуміння її тонкощів.

Викладач несе величезну фахову відповідальність, яка значно зростає, коли викладач залучає своїх студентів до практичної діяльності — від виконання простого конкретного завдання до участі в створенні певної розвивальної програми. Отже професійна відповідальність викладача освітнього профілю є ще більшою, адже аби набути навичок (хоча б початкових) спілкування з дітьми, треба спілкуватися саме з дітьми. Тому, коли студенту вдається гідно проявити себе, викладач отримує порцію надзвичайного натхнення у своїй роботі.

Порядок комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах




Постать дня – Євген Ільїн

20 березня виповнюється 81 рік від дня народження Ільїна Євгена Павловича, доктора психологічних наук

Свою творчість Є.І. Павлович реалізував у таких наукових дослідженнях як загальна та вікова психологія, диференційна психофізіологія, психологія фізичної культури та спорту, психології праці.

Психолог створив наукову школу із загальної та диференціальної психофізіології спортивної і трудової діяльності. Розроблені науковцем експрес-методики діагностики типологічних особливостей властивостей нервової системи, вміщенні у практикуми з психології. Ці праці широко використовуються в наукових дослідженнях і в практичній роботі шкільних психологів.

середа, 18 березня 2015 р.

Зустрічайте нове число журналу

Шановні колеги!

Березневе число журналу висвітлює одне з найскладніших питань виховання і розвитку дитини. Адже незалежно від віку дитини потреба обговорювати питання статей, статево-рольової поведінки, статевого виховання й розвитку приголомшує батьків. Однак зупинити статевий розвиток дитини неможливо, тож неможливо «сховати» її від статевого виховання, а отже, батьки мають бути компетентними у цьому питанні. Допомогти їм уникнути помилок щодо цього має практичний психолог дошкільного закладу.

Кожна дитина є унікальною, її розвиток відбувається за індивідуальною програмою в межах вікових закономірностей. Тож щоразу в журналі ми пропонуємо вам публікації, які висвітлюють індивідуальний шлях зростання дитини. Березневе число також містить статті, що допоможуть дорослим порозумітися з дитиною.

Більш докладно зі змістом числа ви можете ознайомитися на порталі освітян України "Педрада", перейшовши за посиланням.




вівторок, 17 березня 2015 р.

Доробок працівників Кризового центру

Співробітники лабораторії консультативної психології та психотерапії та Кризового центру медико-психологічної допомоги Інституту психології імені Костюка НАПН України підготували та видали унікальний методичний посібник "Психологічна допомога постраждалим в наслідок кризових травматичних подій".

Автори книги протягом останнього року активно працюють як волонтери, надають психологічну допомогу усім групам постраждалих (поранені, військовослужбовці, переселенці, родини загиблих, діти та ін). Саме на основі цього досвіду і було створено посібник.

Ознайомитися з методичним посібником можна в бібліотеці Інституту психології імені Костюка НАПН України.



Торуйте свій шлях!


пʼятниця, 13 березня 2015 р.

Призидія НАПН оцінила діяльність Інститут психології щодо надання психотерапевтичної допомоги постраждалим


12 березня відбулося засідання Президії НАПН України.

На засіданні було розглянуто діяльність Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України щодо надання психотерапевтичної допомоги військовослужбовцям і цивільному населенню, які зазнали психологічних травм. З цього питання доповіла завідувач лабораторії консультативної психології та психотерапії Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України Зоя Григорівна Кісарчук.

З березня 2014р в Інституті психології діє Кризовий центр медико-психологічної допомоги, де на волонтерських началах працюють співробітники інституту.

Про роботу психологів добре відгукнулись присутні представники силових структур.

Президія намітила шляхи подальшого розширення цієї діяльності та вирішення проблем, що існують. Щиро подякували психологам-вченим-волонтерам.

Більш докладно про засідання НАПН можна прочитати на офіційному сайті академії, перейшовши за посиланням.

субота, 7 березня 2015 р.

Вітаю!

Ось і повернулася весна!

Щороку ми зустрічаємо цю пору й не втомлюємося захоплюватися її чарівністю і силою, завдяки якій перетворюється весь світ...

Тож нехай весна змінює життя і робить кожного з нас по-справжньому щасливим!

Вітаю вас, колеги, із прекрасним жіночим святом. Бажаю весняного радісного настрою і бадьорості, нехай душа завжди залишається молодою, як рання весна. Адже, за висловом дитячого психолога Галини Бардієр, молодість є професійною вимогою до практичного психолога.

З повагою,
головний редактор журналів
Гурковська Тетяна Леонідівна